کانتکت پلیر چیست

در این مقاله قصد داریم حول موضوع ” کانتکت پلیر چیست ” مباحثی را بررسی کنیم و سپس برخی ویژگی های این پلیر قدرتمند را بیان کنیم. 

کانتکت ( kontakt) محصول کمپانی پر آوازه نیتیو اینسترومنت می باشد که در واقع یک سمپلر فوق حرفه ایست. 

کار سمپلرها پخش سمپل هایی است که قبلا ضبط و برای دستگاه تعریف شده اند. 

کانتکت پلیر چیست
kontakt player چیست

 

 

برای مثال ما نت دو در ساز گیتار را ضبط می کنیم و برای سمپلر تعریف می کنیم که هرگاه نت دو روی کلاویه می دی کنترل فعال شد آن سمپل دو را پخش کند. برای بقیه نت ها هم به همین صورت. 

اما همه سمپلرها یکسان نیستند. برخی سمپلرها با اضافه کردن توانایی هایی به تعریف اولیه خود را تبدیل به بهترین در دنیا نموده اند که کانتکت بدون شک یکی از آنهاست. 

اما این ویزگی ها چه هستند ؟

 در زیر برخی از ویژگی های منحصر به فرد کننده کناتکت پلیر را بررسی می کنیم : 

1- ولاسیتی و تاچ : نوازنده ساز ممکن است نت را با داینامیک های مختلفی بنوازد. مثالا آرام . متوسط و خیلی محکم. پس برای طبیعی تر بودن صدا باید سمپلر ما به شدت ضربه نواخته شده از سوی نوازنده واکنش درستی نشان دهد. در کانتکت این امکان وجود دارد که برای هر نت چندین داینامیک یا Velocity تعریف شود. یعنی اگر نت دو را آرام بنوازید سمپل آرام پخش شود و اگر محکم بنوازیسد سمپل محکم . ضمن اینکه کانتکت این امکان را دارد که به طور ناگهانی از یک ولاسیتی به ولاسیتی دیگر نرود و دو سمپل را در هم ادقدام کند تا حرکت خیلی ناگهانی نباشد. 

 

2- راند رابین : راندرابین در واقع یکی از مهم ترین عناصر این پلیر پیشرفته است که در این مقاله به صورت کامل تشریح شد. 

 

3- افزودن افکت : این یکی از ویژگی های منحصر به فرد و بی نظیر این سمپلر است. شما می توانید به راحتی به به خروجی صدای سمپلر انواع افکت های مختلف از جمله داینامیک و اف ایکس اضافه کیند و تا مرز تولید صدایی رویایی پیش روید. 

 

4- امکان اسکریپت نویسی : این یکی دیگر باور نکردنی ترین امکانیست که کمپانی نیتیو اینسترومنت در اختیار کاربران حرفه ای و طراحان وی اس تی قرار داده است. شما می توانید با کد نویسی لایبری تحت کانتکت خود را بسازید و ان را در بازارهای جهانی به فروش برسانید. البته این کار نیاز به دانش برنامه نویسی دارد و فقط مخصوص کاربران حرفه ایست که برنامه نویس باشند. شما می توانید با کد نویسی بخش هایی بی نظیر به  لایبری خود اضافه نمایید که امروزه در بسیاری از لایبری های مدرن می بینید. 

 

امیدواریم این مقاله کانتکت پلیر چیست مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. 

 

کانتکت پلیر چیست

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *