نرم افزار ارجینال یا کرک شده

 [stextbox id=”info”]

با سلام خدمت کاربران سایت ساند دیزاین امروز با بررسی موضوع ” نرم افزار ارجینال یا کرک شده ” با شما هستیم. 

حتما برای شما هم سوال پیش آمده یا شنیده اید که اگر میکس ما خوب نیست و میکس فلانی خوب است یک علتش این است که آن ها داو (نرم افزار ) ارجینال دارند و شما از ورژن کرک شده استفاده می کنید. 

در این مقاله به صورت ساختاری و پایه ای این موضوع را بررسی می کنیم .

این موضوع از چند جهت قابل بررسی می باشد.

در نگاه اول به قسمت کد نویسی می پردازیم. 

برخی استدلال میکنند که وقتی قفل نرم افزار می شکند کیفیت آن کاهش پیدا می کند. 

اکثر شرکت ها در هنگام کد نویسی نرم افزار خود در هنگام ورود پیش شرطی هایی برای نرم افزار تعیین می کنند. برای مثال نرم افزار  هنگام ورود “لایسنس” و یا کد ریجستر را چک می کند و اگر با مقادیر از پیش تعریف شده خوانایی داشت نرم افزار اجرا و اگر این پیش شرط مورد تایید نرم افزار نباشد نرم افزار یا اجرا نمی شود یا به صورت محدود اجرا می شود. 

برای مثال اگر قرار است در نرم افزار کیوبیس بتوانید بی نهایت ترک صوتی اجرا کنید محدود یه 15 کانال خواهد شد.

یا ممکن است امکان خروجی با بیت ریت 48000 به بالا غیر فعال گردد. 

پس تا اینجا متوجه شدیم که یک کد پیش شرط قبل از اجرا لایسنس را چک می کند. پس اگر ما به هر طریقی به نرم افزار بباورانیم که ما شرایط لازم را داریم نرم افزار موظف است کلیه خدمات خود را به ما ارایه دهد. 

این یعنی حالت وسطی وجود ندارد. یعنی از نظر نرم افزار شما یا می توانید از امکانات استفاده کنید یا نمی توانید!

در بعد دوم اما باید به دیدگاه شخص یا تیم کرک کننده پرداخت . 

تیم های کرک کننده بعضا با روش هایی به  کد اسمبلی و سورس نرم افزار دست یابی دارند. پس اگر بخواهند ممکن است بتوانند قسمت هایی از برنامه را دست کاری کنند یا تغییر دهند!!!

اما چرا آنها باید در کیفیت نرم افزار دست ببرند ؟

ممکن است برخی شرکت ها برای برند سازی ورژنی محدود از نرم افزار خود را به بازار ارایه دهند اما چون نمی خواهند این کار را مستقیم انجام دهند این ورژن محدود را در اختیار تیم های کرک قرار می دهند و از انها می خواهند تا این نرم افزار را کرک کنند و در اختیار استفاده کنندگان قرار دهند. بدیهیست یک کاربر راضی و حرفه ای (منظور ما هر کابری بجز کاربران ایرانیست) 

در صورت نیاز به ارایه کار خود در بازارهای جهانی ورزن ارجینال ان محصول را خریداری خواهد کرد. (این قضیه را در مرود کیوبیس و نئوندو مشاهده می کنید که فقط ورژن المنت آن کرک می شود )

اگر یادتان باشد کمی بالاتر گفتیم که تیم های کرک می توانند به کد های نرمافزار دست رسی داشته باشند. 

پس احتمال آن را بدهید که آنها با جایگذاری یک کد مخرب موجب سرقت اطلاعات سیستم شما شوند و امنیت شما را به خطر بیاندازند. 

ضمن اینکه دنیای سرمایداری خیلی قوی تر از آن است که اجازه دهد مردم از چیزی که آنها نمی خواهد استفاده کنند و با توجه به سود آوری بالای صنعت نرم افزار (نگاهی به درآمد مایکروسافت بیاندازید ) کمی سوال برانگیز به نظر می رسد که این همه نرم افزار کرک شده به راحتی قابل دسترس هستند.

 

پس تا اینجای کار یک نرم افزار کرک شده هم می توانند هم کیفیت  با ورژن اصلی آن باشد و هم می توانند بنا به دلایلی که در بالا ذکر شد و البته با احتمال پایین تری دارای محدودیت هایی باشد. 

انتخاب با شماسست. 

نرم افزار ارجینال یا کرک شده

[/stextbox]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *